logotyp

Naše školkaMŠ U Rybiček se nachází ve středu města v rozlehlé zahradě plné zeleně. V blízkosti MŠ jsou přilehlé louky, pole a les, které je možné využívat k vycházkám do přírody. MŠ má dobrou dopravní dostupnost, nachází se asi
300 m od autobusové zastávky.

V roce 2012 prošla budova MŠ rozsáhlou rekonstrukcí v roce 2020 byla otevřena nová třída v suterénu školy.  Interiér školky je modernizován, tak aby odpovídal současným vzdělávacím potřebám dětí. V MŠ máme pět tříd ve dvou patrech a suterénu s kapacitou 96 dětí. Každá třída má hernu, vlastní sociální zařízení, umývárnu, třídu se stolečky, která slouží i jako jídelna. Mezi třídami je přípravná kuchyňka, kde je dětem vydáváno jídlo. U každé třídy je dětská šatna. Jednotlivé třídy jsou barevně rozlišené. Součástí školy je i školní jídelna s vlastní kuchyní, která je vybavena nejnovějšími technologiemi pro přípravu zdravé stravy pro děti. V suterénu budovy je jedna třída, prádelna, sušárna a sklady, kuchyň a kancelář vedoucí MŠ. 

Filozofií naší školy je rozvíjet samostatné a zdravé sebevědomí dětí cestou přirozené výchovy, položit základy celoživotního vzdělávání všem dětem podle jejich možností, zájmu a potřeb. V případě nutnosti také rozvíjet péči o děti se specifickými vzdělávacími potřebami, děti zdravotně znevýhodněné a děti talentované. Pracujeme podle Rámcového programu předškolního vzdělávání, nabízíme kvalitní standardní péči o všechny děti naší školky, kulturní akce, akce pro rodiče, pro seniory a novorozence, plavecké kurzy, výlety. Ve vzdělávání upřednostňujeme rozvoj smyslového vnímání jako základu veškerého přirozeného poznávání. Denně se věnujeme prevenci vadné výslovnosti u dětí. Výtvarně – dramatické zaměření naší MŠ se odráží v aktivitách, činnostech
a vystoupeních kterými, které děti zpříjemňují čas seniorům v Domě Kněžny Emmy a výtvarnými pracemi jim zkrášlují domov. Děti z naší MŠ pravidelně vítají nejmenší občánky na Městském úřadě v Neratovicích kulturním vystoupením. Tradicí naší MŠ se stala „Galerie na provázku“, kde se děti mohou veřejnosti pochlubit svými celoročními výtvarnými pracemi.

Celý kolektiv mateřské školy má upřímný zájem, aby děti byly u nás maximálně šťastné a spokojené.     

 

 

NOVINKY

Zápis do MŠ Harmonie Neratovice proběhne dne 4.5.2021 od 13.00 - 17.00 hod. na všech odloučených pracovištích školy. Předběžná evidence zájemců od 8.3.2021 do 30.4.2021 na ředitelství školy.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.

Created by © 2011- 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign