Naše školka

foto školka

Vítejte v MATEŘSKÉ ŠKOLE PÍSNIČCE. Jméno školy na výrazné žluté fasádě symbolizují černé notičky a barevný ptáček, který podle nich zpívá.

Naše škola má pět tříd. Čtyři z nich jsou umístěné ve dvou patrech. Pátá třída se nachází v suterénu a má svůj vlastní boční vchod. Pro lepší orientaci a radost dětí, jsou třídy označeny znaky zvířátek – Delfínci, Motýlci, Žabičky, Berušky a Včeličky. Celý interiér je vkusně barevně sladěný a působí vzdušným a světlým dojmem. Třídy jsou členěny na dvě části – hernu s hracími koutky, která je prostorem i pro každodenní cvičení a odpočinek, a část se stolečky, určenou především pro tvořivé činnosti a stolování. Třídy jsou vybaveny novým, anatomický vyhovujícím nábytkem z přírodních materiálů a pianem. Stěny jsou vymalovány sytými barvami a doplněny dekoracemi z malované dřevěné překližky. Součástí každé třídy je barevně sladěná koupelna a šatna.

MŠ Písnička je zasazena do veliké zahrady, která prochází rozsáhlou přeměnou. Jednotlivé fáze zahradních úprav budou probíhat i v následujících letech. Celý projekt je pojatý v enviromentálním duchu. Místo původního betonu je naše nová zahrada sestavená z přírodních materiálů a propojená do jednoho celku s množstvím zajímavých prvků. Už nyní zde najdete pirátskou loď, opičí dráhu, houpací hnízdo, pařníky pro pěstování zeleniny i venkovní kuchyňku. Středem celé zahrady je nově vytvořený travnatý kopec se stupni, klouzačkou a pískovištěm. Vzrostlé stromy, které poskytují příjemný stín, jsou doplněny záhony kvetoucích trvalek, bylinek, ale i užitkovými rostlinami – rybízy, angrešty. Samozřejmostí jsou venkovní pítka pro děti.

V naší škole pracuje stálý kolektiv zkušených učitelek, které se celoživotně dále vzdělávají a tvoří tak profesionální tým. Hlavním cílem naší MŠ je spokojené dítě. Proto klademe důraz na klidnou adaptaci přizpůsobenou individuálním potřebám dětí. Stále se snažíme vylepšovat podmínky pro socializaci a kultivaci každého dítěte tak, aby mohlo tvořivě rozvíjet svoji osobnost v radostném a podnětném prostředí plném pohody, citu a porozumění.


NOVINKY

Školní rok 2019 - 2020

obrázek
Na základě rozhodnutí zřizovatele je MŠ HARMONIE OD 16.3. 2020 UZAVŘENA, bližší informace obdržíte ve školkách a v sekci INFORMACE . Prosíme sledujte naše webové stránky bedlivě, ke změnám může docházet denně.

V období NOUZOVÉHO STAVU je pro veřejnost uzavřeno ŘEDITELSTVÍ MŠ - v nutných případech volejte na čísla uvedená na webových stránkách.
DATUM ZÁPISU DĚTÍ zatím není změněn, pokud by se tak stalo, budete okamžitě informováni. ZATÍM JE POUZE POZASTAVEN PŘÍJEM PŘEDBĚŽNÝCH PŘIHLÁŠEK. Děkuji všem za pochopení.
A. Slámová, ředitelka MŠ

Vážení rodiče,
zápis pro školní rok 2020/2021 se bude konat 6. května.Bližší informace jsou zveřejněny v sekci DOKUMENTY. Najdete zde i předběžné přihlášky, které jsou od 9. března dispozici také na ředitelství MŠ.
A. Slámová, ředitelka


Created by © 2011- 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign