Naše školka

foto školka

Vítejte v MATEŘSKÉ ŠKOLE PÍSNIČCE. Jméno školy na výrazné žluté fasádě symbolizují černé notičky a barevný ptáček, který podle nich zpívá.

Naše škola má pět tříd. Čtyři z nich jsou umístěné ve dvou patrech. Pátá třída se nachází v suterénu a má svůj vlastní boční vchod. Pro lepší orientaci a radost dětí, jsou třídy označeny znaky zvířátek – Delfínci, Motýlci, Žabičky, Berušky a Včeličky. Celý interiér je vkusně barevně sladěný a působí vzdušným a světlým dojmem. Třídy jsou členěny na dvě části – hernu s hracími koutky, která je prostorem i pro každodenní cvičení a odpočinek, a část se stolečky, určenou především pro tvořivé činnosti a stolování. Třídy jsou vybaveny novým, anatomický vyhovujícím nábytkem z přírodních materiálů a pianem. Stěny jsou vymalovány sytými barvami a doplněny dekoracemi z malované dřevěné překližky. Součástí každé třídy je barevně sladěná koupelna a šatna.

MŠ Písnička je zasazena do veliké zahrady, která prochází rozsáhlou přeměnou. Jednotlivé fáze zahradních úprav budou probíhat i v následujících letech. Celý projekt je pojatý v enviromentálním duchu. Místo původního betonu je naše nová zahrada sestavená z přírodních materiálů a propojená do jednoho celku s množstvím zajímavých prvků. Už nyní zde najdete pirátskou loď, opičí dráhu, houpací hnízdo, pařníky pro pěstování zeleniny i venkovní kuchyňku. Středem celé zahrady je nově vytvořený travnatý kopec se stupni, klouzačkou a pískovištěm. Vzrostlé stromy, které poskytují příjemný stín, jsou doplněny záhony kvetoucích trvalek, bylinek, ale i užitkovými rostlinami – rybízy, angrešty. Samozřejmostí jsou venkovní pítka pro děti.

V naší škole pracuje stálý kolektiv zkušených učitelek, které se celoživotně dále vzdělávají a tvoří tak profesionální tým. Hlavním cílem naší MŠ je spokojené dítě. Proto klademe důraz na klidnou adaptaci přizpůsobenou individuálním potřebám dětí. Stále se snažíme vylepšovat podmínky pro socializaci a kultivaci každého dítěte tak, aby mohlo tvořivě rozvíjet svoji osobnost v radostném a podnětném prostředí plném pohody, citu a porozumění.

Vážení rodiče a hlavně milé děti,
přejeme Vám šťastné vykročení do nového školního roku.
Pro děti jsou připraveny nové školní zahrady a v některých pracovištích došlo i částečným rekonstrukcím. Děláme vše pro to, aby se dětem v našich školkách líbilo.
Slámová Alena, ředitelka MŠ Harmonie