MATEŘSKÁ ŠKOLA ZAHRÁDKA JE DO ODVOLÁNÍ ZAVŘENÁ

ŠKOLNÉ DUBEN, KVĚTEN JE POZASTAVENO!!!

ZMĚNA - ZÁPISY K POVINNÉ ŠKOLNÍ DOCHÁZCE
V souladu s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 vydalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy opatření k organizaci zápisů k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021. Opatření MŠMT.

Zápisy k povinné školní docházce proběhnou bez osobní přítomnosti dětí ve škole. Na webových stránkách obou základních škol bude od 1. dubna do 15. dubna 2020 spuštěna elektronická registrace (elektronický zápis).

 ZŠ Ing. M. Plesingera-Božinova, Školní 900 - www.zs-mpb.cz
 ZŠ Neratovice, 28. října 1157 - www.3zsneratovice.cz

Elektronickou registraci lze provést z domova, z jakéhokoliv počítače nebo mobilního zařízení s připojením k internetu. Pořadí přijetí přihlášky (čas registrace) není kritériem pro přijetí k základnímu vzdělávání. Po provedení elektronické registrace budou na vámi zadaný e-mail odeslány potvrzující informace o zvoleném termínu zápisu a registrační číslo pro zápis. Nápověda pro vyplnění elektronické registrace.

Škola vyplněné žádosti vytiskne a rodiče je musí přijít do školy podepsat.

Za tím účelem budou ve vestibulech obou škol otevřeny improvizované kanceláře, kde po předložení občanského průkazu zákonného zástupce a rodného listu dítěte, zákonný zástupce podepíše vytištěnou žádost.

V případě, že nemáte možnost provést elektronickou registraci, dostavte se bez dítěte do vybrané základní školy a vyplňte přihlášku na místě.

„Kanceláře“ budou otevřeny ve dnech 6. – 15. dubna 2020 (kromě velikonočních svátků) denně od 9 do 11 hodin, v úterý a čtvrtek také od 15 do 17 hodin.

V případě, že budete pro své dítě žádat odklad povinné školní docházky, je nutné do vybrané školy doručit v době zápisu žádost o odklad s doporučujícím posouzením z PPP a od dětského nebo odborného lékaře. Formulář žádosti naleznete na webových stránkách jednotlivých škol.

Dále upozorňujeme všechny zákonné zástupce, kteří byli u zápisu v roce 2019, a jejich dítěti byl udělen odklad povinné školní docházky, aby také učinili zápis elektronicky nebo osobně viz výše. Udělením odkladu v roce 2019 není dítě automaticky na danou školu přijato.

Přijímání žáků bude probíhat v souladu s vypsanými kritérii jednotlivých základních škol. Seznamy přijatých dětí k základnímu vzdělávání budou zveřejněny pod registračními čísly na úřední desce před hlavními vchody jednotlivých škol a na jejich webových stránkách.

Milí rodiče a naši malí kamarádi,

pro nás všechny je karanténa dlouhá a náročná.
Pojďme si ji trošku zpříjemnit - posílejte na email fotky, jak trávíte společný čas, děti mohou nakreslit nějaké pěkné obrázky, něco vyrobit. Vše foťte a posílejte, sdílejte nápady.
Držte se , přejeme Vám pevné zdraví a nervy :-) ať je to brzy za námi.
Máme Vás rádi
Martina, Gábi, Péťa, Ála, Hanka a Monča Usmívající se