Školní vzdělávací program

Objevujeme svět

Motto:     Jen si, děti, všimněte, co je krásy na světě!

Jen se, děti, rozhlédněte, co tu kolem kvítí kvete!

Kolik je tu zvířátek, kolik ptáčků, ptáčátek!

Kolik je tu dobrých lidí, co si radost nezávidí!

Jen si, děti, všimněte, co je krásy na světě!

J.Čarek " Ráj domova"

Hlavním záměrem naší práce je vytvářet co nejpřirozenější prostředí, ve kterém se děti úspěšně zapojí do kolektivu svých vrstevníků, prostředí, ve kterém budou šťastné a naleznou dostatek prostoru pro seberealizaci.
Naučí se chápat svět kolem sebe a budou mít chuť poznávat, objevovat, přemýšlet,
dozvědět se, uvědomit si, pochopit a tvořit, …, a to vše přirozenou, nenásilnou formou pomocí her, pohybových dovedností, písniček, říkadel, výtvarnou tvorbou.

Chceme položit základy celoživotního vzdělávání všem dětem podle jejich možností, zájmu a potřeb, učit je zdravému stravování, uvědomění si odpovědnosti za své chování a jednání, a to vše společnou cestou s rodiči.

Vzdělávací obsah:

1) PODZIMNÍ MALOVÁNÍ

2) ZIMNÍ CINKÁNÍ

3) JARNÍ PROBUZENÍ

4) LETNÍ RADOVÁNKY

Integrované bloky se vztahují k určitému tématu, vycházejí z praktických životních problémů a situací nebo jsou zaměřeny k určitým činnostem, k praktickým aktivitám apod. (Tím je naznačen i způsob jejich tvorby: je možno začít od tématu, od činností či od očekávaných výstupů.) Mohou tak mít podobu tematických celků, projektů či programů.
Integrované bloky svým obsahem vzájemně navazují, doplňují se, mohou se prolínat a přecházet plynule jeden do druhého a dítě jej vidí v přirozených logických vztazích a životních souvislostech a tak jsou výsledky vzdělávání ještě účinnější.