Školní vzdělávací program

Vzdělávací program Začít spolu

Filosofický základ programu

Program ZaS buduje základy pro postoje, znalosti a dovednosti životně důležité pro člověka, který se bude vyrovnávat s nároky a problémy 21. století. Připravujeme děti na to, aby se v budoucnu uměly samostatně a efektivně učit, učení je bavilo a nebylo pro ně spojeno s nadměrným stresem.

Základní principy programu

• Individuální přístup ke každému dítěti
  • Samostatné rozhodování a volba dítěte, přijímání odpovědnosti za ně
  • Rozvíjení schopností, znalostí a vědomostí dětí prostřednictvím plánované činnosti, center aktivit a pozorování
  • Aktivní účast rodiny

Cíle programu
  • Poskytnout dětem optimální prostředí pro učení a vývoj vhodně pro jejich věk a fázi vývoje.
  • Povzbuzovat děti k řešení problémů, iniciování činností, bádání, experimentování, kladení otázek a zvládnutí prostřednictvím toho, že dítě se učí tím, že to dělá.
  • Vytvořit vyvážený program činností řízených pedagogickým týmem a iniciovaných dětmi, podporovat učení ve spolupráci.
  • Umožnit rodičům podílet se na přípravě a realizaci projektů a plánování.
  • Poskytnout příležitosti pro účast rodičů na prožívání dětí - posilovat jejich vliv na život jejich dítěte.

PUTOVÁNÍ S PANEM ROKEM

Integrované bloky

• Hola, hola, školka volá
  • Podzim čaruje, barvičkami maluje