Školní vzdělávací program

MŠ  PÍSNIČKA  - vzdělávací program –  Poskládáme notičky do barevné písničky

MŠ  PÍSNIČKA  - vzdělávací program –                                         Poskládáme notičky do barevné písničky

MOTTO: „Muzika nejpřirozenější nám jest“

/J.A.Komenský/

Při sestavování ŠKOLNÍHO VZDĚLÁVACÍHO PROGRAMU vycházíme z cílů a oblastí RÁMCOVÉHO PROGRAMU PRO PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, který jsme si uzpůsobili pro potřeby naší MŠ a budeme podle něho pracovat.

Vzdělávací činnosti:

- jsou založeny na metodách přímých zážitků, využívají dětské zvídavosti a potřeby objevovat, vedou děti k individuální práci s vytvořením podmínek pro činnosti

- probouzejí v dítěti aktivní zájem a chuť se dívat kolem sebe, naslouchat, objevovat, ale i odvahu ukázat, co všechno už samo umí, zvládne a dokáže

- nepředkládají dětem jen hotové nápady, ale naopak jim umožní hledat samostatné cesty tvořivým myšlením a vlastním nápadem

Všestranný rozvoj a vzdělávání dětí je doplněn nabídkou dalších zájmových aktivit a činností, kterými se děti zabývají v průběhu celého dne v MŠ. Tato nabídka vychází ze specifického zaměření pedagogů a zájmu rodičů a dětí, z prostředí, ve kterém se  MŠ nachází.

Plánované akce ve školním roce
2019- 2020

Pro letošní školní rok plánujeme již tradičně akce, které se osvědčily, jiné aktivity vyplynuly z reagování na vzniklou situaci.

• Předplavecký výcvik v krytém bazénu - 10 lekcí (září - listopad)

• Cvičení v ZŠ

• Třídní schůzky

• Každý měsíc divadlo nebo jiná kulturní akce  v mateřské školy