MŠ Písnička

Vítejte v MATEŘSKÉ ŠKOLE PÍSNIČCE

Naše školka Písnička barevná je celičká,
každý den je odtud slyšet jedna pěkná písnička.

Mateřská škola byla otevřena v listopadu 1975 jako čtyřtřídní s kapacitou 120 dětí a od té doby jejími třídami prošlo několik generací. Tak se setkáváme se zákonnými zástupci, kteří vodí děti do stejné mateřské školy, jakou navštěvovali oni sami.

Během let zařízení v budově prošlo řadou úprav, oprav a vylepšení. Na jaře 2014 dostala budova novou fasádu a s malbou notiček doplňuje jméno „Písnička“. Proto má naše MŠ hudební zaměření. Zpěv a nácvik písní patří v naší MŠ k nejčastějším hudebním činnostem.

V roce 2019 školka prošla dalšími změnami. V suterénu byla otevřena 5. třída a začal se budovat projekt „přírodní zahrada“, která souvisí s envinomentární výchovou. Každý rok je zahrada doplněna přírodním prvkem pro hry a činnosti dětí.

Třídy a vybavení

Naše škola má pět tříd. Čtyři z nich jsou umístěné ve dvou patrech. Pátá třída se nachází v suterénu a má svůj vlastní boční vchod. Pro lepší orientaci a radost dětí, jsou třídy označeny znaky zvířátek – Delfínci, Motýlci, Žabičky, Berušky a Včeličky. Celý interiér je vkusně barevně sladěný a působí vzdušným a světlým dojmem.

Třídy jsou členěny na dvě části – hernu s hracími koutky, která je prostorem i pro každodenní cvičení a odpočinek, a část se stolečky, určenou především pro tvořivé činnosti a stolování. Třídy jsou vybaveny novým, anatomicky vyhovujícím nábytkem z přírodních materiálů a pianem. Stěny jsou vymalovány sytými barvami a doplněny dřevěnými barevnými dekoracemi. Součástí každé třídy je barevně sladěná koupelna a šatna.

Zaměstnanci školky

V naší škole pracuje stálý kolektiv zkušených učitelek, které se celoživotně dále vzdělávají a tvoří tak profesionální tým. Hlavním cílem naší MŠ je spokojené dítě. Proto klademe důraz na klidnou adaptaci přizpůsobenou individuálním potřebám dětí. Stále se snažíme vylepšovat podmínky pro vzdělávání a socializaci každého dítěte tak, aby mohlo tvořivě rozvíjet svoji osobnost v radostném a podnětném prostředí plném pohody, citu a porozumění.

MŠ Písnička

Ing. Soběslavská Kateřina
Valentová Petra
Vedralová Zdeňka
Bc. Mokráčková Kamila DiS.

Beranová Věra - školnice, uklízečka, pradlena
Kalinová Ivana - uklízečka