MŠ Sluníčko

Vítejte v MATEŘSKÉ ŠKOLE SLUNÍČKU

Motivační název: "Objevování světa dítěte ve společné hře přináší zážitky, které děti nemohou nikde jinde a jinak získat."

Z. Matějček

Naše školka SLUNÍČKO září jako opravdové sluníčko. Je umístěna v pěkném prostředí nedaleko vlakového nádraží v blízkosti náměstí.

Když vejdete do areálu školky, projdete rozsáhlou zahradou tvořenou z části lesíkem s jehličnatými a listnatými stromy a z části zatravněnou plochou. Po rekonstrukci v roce 2015 přibyly moderní herní prvky a záhonky pro pěstitelské činnosti dětí, ale i zážitkové záhonky. Zahradu školky využíváme k nejrůznějším činnostem, nejen poznávacím, ale také sportovním. Lesní prostředí poskytuje dostatek možností ke zkoumání, pozorování živočichů, k práci s přírodninami a také k vytváření kladného vztahu k přírodě.

Základní vzdělávací program doplňujeme výukou plavání. Každý měsíc máme nějaké divadelní představení. Alespoň jednou za rok jedeme s dětmi na nějaký výlet a pravidelně vyrážíme s předškoláky do školy v přírodě (pokud to situace dovolí).

Všichni zaměstnanci se snaží, aby u nás ve školce bylo dětem dobře. Zaměřujeme se především na empatii a vzájemnou toleranci, vedeme je ke zdravému životnímu stylu a všestrannému rozvoji tak, aby byly připraveny na bezproblémový vstup do základní školy a také se snažíme vést je k samostatnosti a vytvářet jim dobré předpoklady pro jejich další životní cestu. To vše v úzké spolupráci s rodinou.

Třídy a vybavení

Školka má 2 budovy. V té hlavní je 5 tříd, všechny jsou renovovány a jsou vybaveny moderním nábytkem a dostatečným množstvím hraček. Ve dvou třídách máme interaktivní tabule. V 1. patře máme červenou a zelenou třídu, ve 2.patře je modrá a žlutá a nově zřízená třída v suterénu je duhová. Každá má svou vlastní šatnu a umývárnu obloženou dlaždičkami v barvě třídy. Třídy jsou rozděleny na dvě části-v herně jsou hrací koutky a probíhá zde většina činností jako cvičení, vzdělávací a pohybové činnosti, odpočinek. V druhé části-u stolečků-si děti také hrají, kreslí a děláme zde různé tvořivé činnosti a stolujeme. Všechny interiéry jsou vyzdobeny vkusnými dřevěnými dekoracemi.

Jedna třída je umístěna ve vedlejší budově-vile. Dole se nachází třída, kde se odehrávají veškeré denní činnosti-hra, vzdělávací a pohybové činnosti při kterých využívají prvky Montessori, i zde mají interaktivní tabuli. Před třídou je umývárna, šatna a kuchyňka pro vydávání jídla. V horním patře je stálá ložnice, kam chodí děti po obědě odpočívat. I tato třída je vybavena novým nábytkem a hračkami.

MŠ Sluníčko

Kontakty MŠ Sluníčko