MŠ U Rybiček

Vítejte v MATEŘSKÉ ŠKOLE U RYBIČEK

Vítejte v mateřské škole U Rybiček

Motto: „Každým dnem s úsměvem“

Školka se nachází téměř v centru města v rozlehlé zahradě plné zeleně MŠ, má dobrou dopravní dostupnost. V blízkosti MŠ jsou přilehlé louky, pole a les, které je možné využívat k vycházkám do přírody.

V roce 2012 prošla budova MŠ rozsáhlou rekonstrukcí, v roce 2020 byla otevřena nová třída Pastelka v suterénu školy. Interiér školky je modernizován tak, aby odpovídal současným vzdělávacím potřebám dětí.  Součástí školy je i školní jídelna s vlastní kuchyní, která je vybavena nejnovějšími technologiemi pro přípravu zdravé stravy pro děti. V suterénu budovy je prádelna, sušárna, kabinety, kuchyň, kancelář vedoucí MŠ a vedoucí ŠJ.
Okolo školky je rozsáhlá zahrada.

Vzdělávání dětí

Výtvarně – dramatické zaměření naší MŠ se odráží v aktivitách, činnostech a vystoupeních, kterými děti zpříjemňují čas seniorům v Domě Kněžny Emmy a výtvarnými pracemi jim zkrášlují domov. Děti z naší MŠ pravidelně vítají nejmenší občánky na Městském úřadě v Neratovicích kulturním vystoupením. Rovněž se účastní kulturních programů například na Svatobarborských trzích, ve Společenském domě, aj.

Tradicí naší MŠ se stala „Galerie na provázku“, kde se děti mohou veřejnosti pochlubit svými celoročními výtvarnými pracemi.

Třídy a vybavenost školky

V MŠ máme pět tříd ve dvou patrech a suterénu s kapacitou 96 dětí. Každá třída má hernu, vlastní sociální zařízení, umývárnu, třídu se stolečky, která slouží i jako jídelna. Jednotlivé třídy jsou barevně rozlišené.

Vybavenost tříd (hračky a pomůcky) je na velmi dobré úrovni. Velký důraz klademe na prožitkové učení, při němž využíváme moderní didaktické pomůcky, zařazujeme často prvky z dramatické a výtvarné výchovy. Pro zpestření vzdělávací nabídky využíváme interaktivní tabuli a Magic Box.

K pobytu dětí venku je využívána prostorná zahrada, která prošla v nedávné době revitalizací – výsadbou keřů, okrasných a ovocných stromů. V rámci environmentální výchovy mají děti možnost pěstovat vlastní rostliny a plodiny na vyvýšených záhonech. Zahrada je vybavena bezpečnými herními prvky, které umožňují dětem dostatek pohybu a vyžití.

MŠ U Rybiček

Kontakty MŠ U Rybiček