MŠ Zahrádka

Vítejte v MATEŘSKÉ ŠKOLE ZAHRÁDKA

Mateřská škola Zahrádka je jednotřídní MŠ pro 25 dětí ve věku 3 - 7 let. Původně sídlila v okrajové části města Neratovice - Lobkovicích, po sloučení všech MŠ pod jeden právní subjekt byla přestěhována do bývalé budovy jeslí v Neratovicích.

Budova byla postupně zrekonstruována. Hned za vstupními dveřmi mají děti předsíň s botníky a věšáky na bundy. Do šatny tak vstupují již přezuté. Mateřská škola má hernu, která je rozdělěna na dvě části.

Větší část je částečně členěna do center aktivit, která děti využívají při ranních hrách i při řízených činnostech a zde děti i spí na molitanových matracích. Menší část je využívána pro hry s kostkami a auty a jako ateliér.

Děti mají samostatnou jídelnu, kterou využíváme také jako ateliér a pro společná tvoření s rodiči.

Mateřská škola se nachází v klidné vilové čtvrti, tak za chladného, nebo méně příznivého počasí chodíme na vycházky do jejího okolí.

Třídy a vybavení

Herna
Herna dětí je ze dvou částí - malá,kde si děti kreslí, modelují,různě tvoří a také si hrají na koberci a velká, která je částečně rozčleněna na CA ( centra aktivity ), zde si děti staví, hrají různé hry.....

Jídelna
V jídelně děti svačí, obědvají, ale také malují a tvoří, protože ji využíváme také jako ateliér

Předsíň
Předsíň slouží k přezouvání a do šatny děti chodí již v bačkůrkách, tudíž nedochází ke znečišťování ostatních místností. Zouvají se zde i rodiče.

Zahrada
Zahrada se vzrostlými jehličnatými i listnatými stromy je využívána po celý rok k dětským hrám, sportovním i poznávacím činnostem. Je vybavena pěknými herními prvky a tento školní rok přibudou ještě další - např. pružinová houpadla, herní plocha - tzv.bezpečný povrch....

MŠ Zahrádka

Kontakty MŠ Zahrádka